Różaniec 10-2015

Miesięcznik formacyjny

Temat numeru: Modlitwa dla każdego

2,00 zł

Nowość

Św. Jan Paweł II zachęcał, „abyśmy stawali się gorliwymi promotorami różańca”. Prosił każdego z nas: „Bracia i Siostry, rodziny chrześcijańskie, osoby chore i w podeszłym wieku, młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca” (por. RVM 43). Odpowiedzmy z wiarą na papieskie zaproszenie!

Dlaczego warto odmawiać różaniec całą rodziną? – odpowiedź na to pytanie można znaleźć w świadectwach mamy i córki. O wadach i zaletach modlitwy za pomocą telefonu i komputera pisze Anna Mularska. Polecamy lekturze wstrząsające wyznanie więźnia: „Kradłem, włamywałem się, zabiłem… Po spowiedzi stałem się innym człowiekiem”. Przemek odbywa karę pozbawienia wolności na 25 lat… wyplatając różańcez miłości do Matki Bożej. O mocy modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo Maryi w walce o pokój na świecie i niezwykłej postawie o. Piotra Pavlička można przeczytać w artykule Beaty Marii Chrudzimskiej.

Historię powstania zakonów bezhabitowych oraz na czym polega ich cicha posługa przybliża o. Łukasz Przybyło CMF, ks. Zenon Sala natomiast dzieli się swoim świadectwem z pobytu w Kamerunie, gdzie poznał niezwykłego człowieka – papę Sylwestra, który pomimo 72 lat z radością niestrudzenie wspierał misje i misjonarzy, a ks. Maciej Będziński wyjaśnia m.in. symbolikę misyjnego różańca.

Wymiary: 19,00 x 26,50 cm
ISSN: 1234-8481

Projekt i wykonanie: IT works